Aktuality a partnerstvi

2024
Rok 2024 je pro značku EDOX velmi výjimečný tím, že oslaví 140leté výročí. Cítíme určitou hrdost, že jako oficiální distributor jsme součástí této výjimečné události. Chceme se proto s Vámi podělit o veškeré informace, které EDOX pro rok 2024 připravil a připravuje. Zůstaňte s námi a sledujte nové hodinky, limitované edice a další překvapení po celý rok na našem webu https://www.edox.cz/ a nebo na našem FB https://www.facebook.com/edoxcz


 

2021
Edox Swiss Watches
se stal oficiální časomírou pro BMW M Motorsport hned v několika třídách, BMW Junior tým, BMW M2 Cup a GT3 při závodu 24h v Nürnburgring. Edox tak navazuje na své dlouhodobé působení v celosvětovém motorsportu. Další novou spoluprací je propojení značky Edox a 2 nových ambasadorů, švýcarského jezdce(závodníka) Dominique Aegertera, který působil v závodech silničních motocyklů třídy Moto 3, Moto 2 a nyní závodí v MotoE a v Supersport World Championship. Druhým ambasadorem je Marianna Gillespie, francouzská potápěčka, 4násobná číslo 1 ve freedivingu, 2násobná světová šampionka, vítězka prestižní „Vertical Blue Competition“, stávající držitelka francouzského rekordu hned v několika potápěčských disciplínách

                                                                                                    

                               

                                                                                                                                                    

2019 - Edox Swiss Watches a FIA Wolrd Rallycross Championship
Edox Swiss Watches se stal oficiální časomírou světového šampionátu v rallycrossu FIA World Rallycross Championship.

Edox Chronorally 38001 TINNO3 NO3 - vice zde: Edox Chronorally 38001 TINNO3 NO3

 

VIDEO Edox: Official Timing Partner of the FIA World Rallycross Championship


2019 Leden

Martin Prokop - DAKAR 2019
Posádka Martin Prokop a Jan Tománek (Ford) dokončila 41. ročník Rallye Dakar na šestém místě v kategorii automobilů. Překonala tak vlastní výsledek z předchozího roku, když byli sedmí. Sehraná dvojice Martin Prokop a Jan Tománek z týmu MP-Sports se může pyšnit nejen nejlepším umístění českých jezdců v závodě mistrovství světa v rallye (Prokop třikrát čtvrtý, v Argentině 2015 společně s Tománkem), ale stali se také nejúspěšnějšími Čechy v historii dakarské rallye v kategorii automobilů. „Poslední etapa nebyla žádnou spanilou jízdou, ale závoděním do poslední chvíle. Organizátor nám nic neodpustil! Děkujeme za podporu, protože to, co jsme tu zažili, nás dost bolelo. Jsme rádi, že jste nám drželi palce. Podpora byla vidět a cítit hlavně na sociálních sítích.“

VIDEO MP SPORTS - Dakar 2019 Stage 10

2018 Prosinec
Edox CO-1 Carbon Chronograph Automatic

Edox Swiss Watches uvádí na trh své první karbonové hodinky Edox CO-1 Carbon Chronograph Automatic. Pánské mechanické hodinky z karbonu, průměr pouzdra je 45mm, karbonová otáčecí luneta, automatický heliový ventil na levé straně pouzdra, datum a ukazatel dne v týdnu na pozici "3" hodiny, stopky, voděodolnost 500m, černý číselník s modrými ručkami a idnexy, luminescenční ručky a indexy, černý kaučukový řemínek s překlapávací bezpečnostní sponou.
  

 

Video - Made of Carbon - Edox CO-1 Chronograph Automatic


2018 Říjen
SEW 2018 - Brno
Brněnská výstava svojí úrovní opět nezklamala. K vidění bylo mnoho krásných hodinek a nejen to. 

2018 Červen
Golf Charity Cup
13.6.2018 proběhl již 6tý ročník golfového turnaje Golf Charity Cup, který pořádá Jiří Vykoukal pod záštitou CAIHP (česká asociace hráčů ledního hokeje). Jak je již zvykem, i tento charitativní turnaj se zaměřil na pomoc sportovcům, kteří v minulosti utrpěli vážné zranění s trvalými následky. V tomto případě šlo o Jana Povýšila, nadaného pozemního hokejistu, kterému v roce 1997 slibně rozjetou kariéru zněmožnil vážný úraz. Honza se z toho jako správný chlap otřepal, a nyní je z něj plavec, který přivezl hned 5 bronzových medailí z Letních paralympijských her v Sydney, Pekingu a Londýna. Celý honzův životní příběh si můžeze přečíst na Jan Pospíšíl "Na konci je tma" Turnajové vítězství nakonec vybojoval JIří Vykoukal(77ran). Na duhém místě skončil Vladimír Škoda(80 ran) a třetí David Havíř(80ran). Jsme velmi hrdi na to, že jako dlouholetý partner, můžeme přispět partnertstvím na akci, která má za cíl, jediné - pomáhat postiženým sportovcům a to nejen z hokejového rostředí, ale i z jiných sportovních odvětví.
   

 
 

2018 Březen-Září
Naším dalším ambasadorem je Marek Rybníček, který jezdí Mistrovství České Republiky v závodech do vrchu a také se objevuje i na evropském poli těchto závodů. Celá sezóna dle výsledků vyšla Markovi na výbornou - a jak ji zpětně hodotil sám pilot. "Byla pro mě zcela určitě úspěšná a to jak v hodnocení domácího mistrovství tak i evropských závodů. Třetí místo v absolutní pořadí Mistrovství České republiky, titul mistra České republiky v závodech automobilů do vrchu v Divizi 2 a vítězství ve třídě siluet E2SH jsou parádní výsledky, které se mě letos povedly a jsem se sezonou nadmíru spokojený."
  

Jak se Marek vypořádal s kopcem při závodu ECCE HOMO Šternberk můžete vidět viz odkaz níže. Pohled z kokpitu i s ukazatelem rychlosti a přetížení "G" - to je jízda!!!
Video Marek Rybníček ECCE HOMO 2018 Onboard

2018 Duben
Martin Prokop s navigátorem Davidem Pabiškou dokončil Qatar Cross Country Rally 2018, čtvrtého závodu MS v crosscountry rally na výborném pátém místě celkové klasifikace. Gratulujeme!!!


Video Martin Prokop Qatar Cross Country Rally 2018

2018 Březen

Automobilový jezdec Martin Prokop se stal vítězem Abú Zabí Desert Challenge Rally a po třetím závodu Světového poháru v Cross Country Rally vede průběžné pořadí. Pilot vozu F-150, jehož poprcé navigoval David Pabiška, porazil druhého Poláka Jakuba Przygonského o více než třináct minut.
Video Martin Prokop ABU DHABI DESERT CHALLENGE 2018

2018 Leden

Náš Ambasador Martin Prokop úspěšně dokončil slavný Rally Dakar na celkovém 7.místě v kategorii automobilů a tím tak vyrovnal dosavadní nejlepší český výsledek v této kategorii. Blahopřejeme Martinovi a také celému týmu MP SPORTS.
   

Video Martin Prokop DAKAR 2018 - Final Stage 14

2017 Listopad

Spolupráce s HFU

1.11.2017 jsme uzavřeli smlouvu o vzájemné spolupráci s Hráčskou Fotbalovou Unií.

 

2017 Říjen

SEW Brno - veletrh hodinek

Velmi příjemné pocity jsme si přivezli z brněnské výstavy SEW(Salon Exceptional Watches), která se konala 20 - 21.10.2017. Mnoho prestižních značek, zajímavých lidí, přednášek a pestrý program, to vše jsou pozitiva této výstavy, kde jsme prezentovali značku Edox a musíme říci, že úspěšně. Zájem návštěvníků byl velký.

2017 Červen

GOLF CHARITY CUP KUNĚTICKÁ HORA

Již pátým ročníkem jsme byli partnerem na charitativním golfovém turnaji české asociace hokejistů CAIHP, který se konal opět v překrásném resortu Kunětická Hora. Turnaj plní především to, co si už od 1.ročníku předsevzal, tedy pomáhat lidem, kteří při sportu utrpěli vážná zranění. Tentokrát na podporu bývalého fotbalisty Jiřího Raula, který se během zápasu 3. třídy fotbalové ligy těžce zranil a následně prodělal amputaci dolní levé končetiny. Díky hojné účasti hokejistů(členů asociace) se i tentokrát podařilo vybrat 80.000,-Kč.

   Zahájení(zleva) Jiří Raul, Michal Dusík a Pavel Krejčík              Jiří Vykoukal a příprava na první drive      


 Trojce nejlepších hráčů turnaje Golf Charity Cup 2017           Jiří Vykoukal předává šek Jiřímu Raulovi              2017 Duben
Abu Dhabi Desert Challenge

V náročné etapové soutěži, kterou pořádá FIA World Cup for Cross Country Rallies, se objevil i ambasador švýcarských hodinek Edox Chronorally Martin Prokop s navigátorem Janem Tománkem a po 5ti neskutečně náročných etapách si česká posádka přivezla zasloužené celkové 2 místo!!! Blahopřejeme pánové, skvělý výkon.


2017 Duben
Vrchaři vstupují do nové sezóny

Marek Rybníček zopakuje svoji loňskou účast ve vybraných závodech. Oba se poprvé v ME představí při úvodním podniku v rakouském Rechbergu.
„Pro letošek jsme opět zbrojili, abychom posunuli své maxima. Loni jsme byli vyrovnaní s evropskou špičkou a letos bychom s Fiestou rádi opět přidali. Nově jsme připravili podvozek, máme nový motor a úpravy postihl i body kit. Letošní EVO 2017 bude rychlejší a už se nesmírně těším na krocení této bestie!“. Loni představený vůz, tak prošel před svojí druhou sezónou poměrně radikální úpravou s velkým očekáváním." 

2017 Březen
Formule 1 - nová sezóna začíná Velkou cenou Austrálie


Edox Swiss Watches(premiový partner týmu Sauber) a závodní tým Sauber F1 Team pokračují ve spolupráci z roku 2016 a společně věří v lepší výsledky v této sezóně. Pomoct by k tomu mohl i nový speciál Sauber C36. Věříme, že oba piloti Marcus Ericsson a Pascal Wehrlein dokáží ze sebe i s auta vymáčknout maximum. Držíme palce!!!

 

2017 Leden

Rally Dakar 2017

Pro premiéře na Dakaru v roce 2016, kde ambasador hodinek EDOX Chronorally Martin Prokop obsadil skvělé 14.místo se znovu vydal vstříc nových zážitkům a to s vlastním týmem, novým speciálem a velkou chutí se znovu porvat o ještě lepší výsledek než v roce 2016. A to se mu na tomto Dakaru také podařilo. Martin Prokop(CZE) s navigátorkou Ilkou Minor(AUT) nakonec po 12 etapách vybojoval mezi automobily celkové 11.místo a tím tak vylepšil své dosavadní umístění z roku 2016. Martině, gratulujeme a věříme že Dakar 2018 bude ještě lepší.

                                             Ilka Minor(AUT) navigátor & Martin Prokop(CZE) 

 

2016 Říjen

FIA MASTERS 2016

Vyvrcholení letošní vrchařské sezóny proběhlo v soutěži národů, při FIA Hill Climb Masters, tedy podniku, který podporuje Mezinárodní automobilová federace a jednou za dva roky tento závod spojuje všechny vrchaře z celé Evropy. Letos se této závěrečné akce zhostili pořadatelé ze Šternberka a na zkrácené verzi slavného Ecce Homo uspořádali velkolepou podívanou. Pochvalami nešetřil směrem k pořadatelům ani Marek Rybníček, který opět dokázal, že patří nejen v Čechách mezi top jezdce v závodech do vrchu.

 


2016 Září - 24H Endurance Series

Edox Swiss Watches & RTR-Projects

Dálší úžasná podívaná se konala mezi 2-4. září na okruhu v Barceloně, kde se jel předposlední vytrvalostní závod podniku 24H Series a Edox díky spolupráci s týmem RTR-Projects byl také u toho. Fascinující zápolení všech týmů s náročnou tratí a také s technikou, která několikrát nekompromisně zasáhla do již tak napínavého dění. Tým RTR-Projects se nakonec mohl pochlubit 6.místem ve své skupině a 36.místem v celkovém pořadí. Gratulujeme a držíme palce do posledního "domácího" závodu sezóny, který se pojede na brněnském okruhu 14-16.102016

  


2016 Srpen - Prachatice 2016

Obhajoba titulu a pokoření traťového rekordu

Marek Rybníček, který se v Prachaticích prezentoval skvělými výkony navíc přidal pokoření traťového rekordu, který v Prachaticích držel od roku 2014 právě on. Posun časové hranice o 3 sekundy a dvě prvenství ve skupině i divizi 2, to bylo „vysvědčení“ Marka Rybníčka z šumavského závodu. Matematika bodování mistrovství navíc s předstihem přisoudila Markovi a jeho Fordu Fiesta WRC EVO zisk mistrovského titulu, jak v hodnocení skupiny E2-SH tak i v divizi 2. BRAVO!!!

   

 

2016 Červen - Ecce Homo Šternberk 2016

Ve Šternberku započali boje mezi Markem Rybníčkem(tým Liqui Moly Racing) a evropskou špičkou

Nesmírně kvalitně obsazený závod Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu absolvoval i závodní tým Liqui Moly Racing. Marek Rybníček měl své priority právě v hodnocení kontinentálního šampionátu, kde letos bojuje o co nejlepší výsledek ve skupině E2-SH. A zadařilo se - Marek Rybníček se svým druhým nejrychlejším časem zařadil mezi favority pro nedělní závod v rámci skupiny E2-SH. V nedělním závodě během první jízdy srazil svoje maximum o půl sekundy. Ovšem vrcholem byla druhá nedělní jízda, kdy časem 3:11,34 ukázal pravý potenciál svého speciálu. Svou Fiestu nakonec Marek dovezl na krásném třetím místě v hodnocení podniku Mistrovsví Evropy a v českém šampionátu získal stříbro. GRATULUJEME!!!

         

 

2016 Květen

4. ročník Hokej Charity Golf Cup na Kunětické Hoře

22. května 2016 se uskutečnil na Kunětické Hoře 4. ročník Hokej Charity Golf Cup – Mistrovství hokejistů v golfu.
Letošní ročník se konal opět pod záštitou České asociace hokejistů CAIHP a výtěžek z akce ve výši 100.000,- byl předán Honzovi Pavlů. Honza utrpěl 18. března 2005 při zápase 2. ligy mezi týmy Vrchlabí a Valašského Meziříčí zranění páteře a od té doby je ochrnutý od pasu dolů. Mistrovství se zúčastnilo 46 hráčů ledního hokeje. Jedinou podmínkou startu bylo 50 odehraných zápasů v jedné ze soutěží  NHL, KHL , Tipsport extraligy, finské SM-liigy, švédské Elitserien, švýcarské Nationaliig A , slovenské extraligy a  německé DEL.
Mistrem hokejistů v golfu a vítězem 4. ročníku Hokej charity Golf Cup se stal Jiří Látal s počtem 78 ran a stanovil tak nový rekord turnaje. Na děleném druhém místě se  umístili loňský vítěz David Havíř a Petr Kořínek s počtem ran 81.

 
Vlevo - vítěz turnaje Jiří Látal-78 ran (nový rekord turnaje) Vpravo - předávání ceny za dělené 2.místo Petru Kořínkovi a Davidu Havířovi

   
             Vlevo - vyhlášení turnaje Hokej Charity Golf Cup 2017 a vpravo Jiří Vykoukal předává šek na 100.000,-Kč Janu Pavlů2016 Duben

Evropský šampionát závodů automobilů do vrchu - Nové výzvy pro Marka Rybníčka v sezóně 2016

Marek Rybníček bude v sezóně 2016 bojovat v Mistrovství Evropy závodů automobilů do vrchu s novým závodním speciálem Ford Fiesta WRC pro skupinu E2-SH…

Vrchařský šampion posledních dvou sezón v divizi 2 českého mistrovství, Marek Rybníček, se před letošní sezónou chystá na velké změny. Po dovršení dvou mistrovských titulů s vozem Mitsubishi Lancer EVO600 se rozhodl pro obměnu závodní techniky a za velké podpory hlavního sponzora olejářské společnosti Liqui Moly vsadí na speciál Ford Fiesta WRC v úpravě KOMVET RACING. „Bude se jednat o plnohodnotný speciál pro skupinu E2-SH, oproti předchozímu Mitsubishi bude mít Ford lepší podvozek, nižší váhu, optimálnější polohu těžiště. Vůz je od začátku vyvíjen tak, abych mohl plnohodnotně konkurovat evropské špičce skupiny E2-SH“, prozradil k nové zbrani Marek Rybníček. „Každý závodník, má své sny a závodní cíle. Po mistrovských titulech na domácí scéně nadešel čas splnit si další vytýčené mety a nový náboj pro mě představuje účast v evropském šampionátu. Už v předchozích sezónách jsem startoval proti evropské špičce na Ecce Homo, Rechbergu nebo v Dobšiné a dařilo se mi plnohodnotně konkurovat, navíc starty v Mistrovství Evropy jsou přáním i mých sponzorů a závodních partnerů. Letošní sezóna bude hodně o učení nových tratí a samozřejmě počítám i s vyladěním Fiesty, která bude v úvodu sezóny ještě syrová.“

 

 

 

2016 Únor

Edox se stává prémiovým partnerem týmu F1 Sauber

Les Genevez, 26. 2. 2016

Tým Formule 1 Sauber s potěšením představuje značku Edox jako prémiového partnera pro Mistrovství světa Formule 1 2016. Švýcarský výrobce hodinek EDOX spojuje technický pokrok s více než 130 lety švýcarské hodinářské tradice.

Monisha Kaltenborn, ředitelka Sauber F1 Team:

Je nám ctí představit nové partnerství s touto velice prestižní značkou. Edox a Sauber F1 Team k sobě dokonale pasují a je skvělé mít Edox jako jednoho z prémiových partnerů pro dlouhodobou spolupráci.

Alexandre Strambini, výkonný ředitel Montres Edox & Vista SA:

Formule 1 je ideální platformou pro naši značku. Zejména Sauber F1 Team jsou známy pro švýcarskou přesnost, dokonalou technologii, inovaci a historii. Tyto hodnoty tvoří i filosofii značky Edox a určují naši spřízněnost s královskou motoristickou disciplínou.

                             

 2016 LEDEN

Martin Prokop na Rally Dakar 2016


Pilot Martin Prokop je jediným pravidelným účastníkem mistrovství světa v Rally WRC, jenž rovněž drží nejlepší výsledek českého jezdce v jeho historii. V letošním roce přijal novou výzvu v jeho profesionální kariéře a splnil si tak dávný sen účastí na legendární Rally Dakar. Třiatřicetiletý pilot byl na Dakaru součástí továrního týmu Toyoty, musel si tak zvykat na jízdu ve zcela rozdílném voze. Na Dakaru absolvoval mnohem delší a fyzicky náročnější etapy, než na které je zvyklý z WRC. Hodně práce měli i mechanici týmu, kteří museli přes noc pracovat do rána na autech, aby byly připraveny na další náročnou porci kilometrů. Čas jim všem hlídali spolehlivé hodinky švýcarské značky EDOX ze speciální edice věnované Rally Dakar, jejíž tváří a ambasadorem je v České republice právě Martin Prokop. Konečné 14 místo je při premiéře Martina Prokopa na Rally Dakar jistě úspěchem.


 

2015 ŘÍJEN

Otevření prodejny Exclusive Time

Dne 7. 10. 2015 byla slavnostně otevřena prodejna EXCLUSIVE TIME za účastni ambasadorů značky EDOX pilota rally WRC Martina Prokopa, jachtaře Davida Křížka, švýcarského zástupce značky EDOX p. Christiana Hotze, předsedy České asociace hokejistů p. Marka Černoška, několikanásobného Mistra světa a Mistra Extraligy ledního hokeje p. Davida Výborného s manželkou Irenou a majitelky a jednatelky společnosti AVIKO TIME s.r.o. p. Jaroslavy Kolínské.

 
Příjemnou atmosféru svým báječným vystoupením podtrhl významný jazzman, flétnista a skladatel p. Jiří Stivín. Na další fotce je švýcarský zástupce značky Edox p. Christian Hotz, majitel a jednatel společnosti AVIKO TIME s.r.o. p. Lubor Viktorin a pilot rally WRC p. Martin Prokop

 
Obchodní manažer AVIKO TIME p. Jan Kolínský s partnerem EDOXu jezdcem automobilových závodů do vrchu p. Markem Rybníčkem. Na dalším obrázku je tým prodejny EXCLUSIVE TIME, členové společnosti AVIKO TIME s.r.o. s ambasadory a nejbližšími spolupracovníky

 

 

2015 ČERVENEC

 
Partnerství EDOX s úspěšným jezdcem Markem Rybníčkem, který v letošní sezóně dominoval na domácí scéně Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu ve skupině E2-SH a celkovém hodnocení divize 2 s Mitsubishi Lancer EVO600

 

 

2015 ČERVEN

HOKEJ CHARITY GOLF CUP

   
3. ročníku HOKEJ CHARITY GOLF CUP
, který se konal 17. 6. 2015 pod záštitou České asociace hokejistů CAIHP. Společnost AVIKO TIME s.r.o. se značkou EDOX je stálým partnerem turnaje, který přispívá postiženým sportovcům. Na fotografii při předávání cen je držitel dvou olympijských medailí (zlata z Nagana 1998 a bronzu z Turína 2006), tří zlatých medailí z mistrovství světa (1999, 2001 a 2005) a držitelem titulu mistra české extraligy ze sezóny 2014/2015 Martin Ručínský a majitelka a jednatelka společnosti Jaroslava Kolínská

 

2014 LISTOPAD
EDOX upevňuje partnerství s Davidem Křížkem, nejznámějším jachtařem, a Markem Černoškem, předsedou sdružení CAIHP

V listopadu 2014 se konala předvánoční prezentace hodinek EDOX. Této akce se zúčastnili nejznámější jachtař v České republice ambassador David Křížek a Marek Černošek předseda sdružení CAIHP (Česká asociace hokejistů). Oba pánové prezentují hodinky EDOX. Při této příležitosti byl panu Davidu Křížkovi předán nový model hodinek EDOX Hydro Sub 80201 3 BUO BU a jachtařská bunda s logem EDOX.

  Zleva: Lubor Viktorin - jednatel společnosti Aviko Time,s.r.o., Marek Černošek - předseda sdružení CAIHP, David Křížek - nejznámější jachtař v České republice a Jaroslava Kolínská - jednatelka společnosti Aviko Time, s.r.o.

 

EDOX dlouhodobě podporuje českého závodníka Marka Rybníčka

Jsme rádi, že pokračuje již dlouholetá spolupráce s jedním z nejlepších českých jezdců v disciplíně Mezinárodní Mistrovství České Republiky a Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu, p. Markem Rybníčkem. Marek si na sezónu 2014 připravil nový nadupaný vůz MITSUBISHI LANCER EVO 600 a bude se rvát o nejlepší umístění ve skupině E2SH + 2000. Více info o Markovi na: cs-cz.facebook.com/marek.rybnicek

 

  

EDOX se stal partnerem HokejGolf Charity Cup.

HokejGolf Charity Cup - první Mistrovství ČR hokejistů v Golfu je charitativní turnaj, jehož smyslem je pomáhat handicapovaným sportovcům. Výtěžek z letošního ročníku turnaje byl věnován Romanovi Bernatovi, hráči Českých Budějovic, který loni při tréninku spadl pod nákladní auto a přišel o nohu.

Zakladatelem a hlavním organizátorem turnaje HokejGolf Charity Cup je hokejový obránce Jiří Vykoukal, bývalý český profesionální hokejista.

více na www.hokejcharitygolf.cz

 

EDOX partnerem České asociace hokejistů

AVIKO Time s.r.o. uzavřela smlouvu s Českou asociací hokejistů o prezentaci a propagaci značky EDOX na veškerých akcích pořádaných Asociací. Předsedou České asociace hokejistů je český hokejový obránce Marek Černošek hráč Tipsport extraligy ledního hokeje, který dvakrát reprezentoval ČR na Euro Hockey Tour. Ve své hokejové kariéře se prozatím stal dvojnásobným mistrem České extraligy ledního hokeje.

 

 

2013
Partnerství XC Business Tour

Jsme partnery golfového turnaje XC BUSINESS TOUR 2013.Turnaj se koná od d 16.5. do 3.10. 2013.

Více na www.xctour.cz

 

    Partnerství s výstavou  Lodě na vodě

 

2012
Rally ORLICKÉ HORY

Edox se stal hlavním partnerem druhého ročníku soutěže RALLY ORLICKÉ HORY 2012 ve dnech 1.-2. června 2012 . Slavnostní zahájení soutěže proběhlo na Starém náměstí v Rychnově nad Kněžnou, za účasti mediálního partnera Rádia Černá Hora. Celková délka závodní trati byla 60km. Jezdci projížděli třikrát v jednom směru dvě RZ jejich délka měřila 8km a 12km.

 

2012 DUBEN
RTR Projects a.s.

Společnost Avikotime s.r.o., oficiální dovozce švýcarských hodinek Edox, si Vám dovoluje představit našeho obchodního partnera, kterým je společnost RTR Projects a.s. Tato společnost vznikla díky velké lásce k motorsportu. Tým RTR Projects a.s. připravý pro Vás, pro Vaši partu kamarádů, podřízených, kolegů a obchodních partnerů super automoto den na plný plyn!

 

Světový pohár vodní slalom

EDOX se stal v letech 2011 a 2012 partnerem Světového poháru ve vodním slalomu, který se pořádal v kanoistickém areálu v Praze 7 v Troji. Za účasti televizních kamer a TV EUROSPORT sledovalo tuto událost ¾ milionu diváků.

 

 

2012 DUBEN
DAKAR RALLY RAID

Edox se stal novou oficiální časomírou světově proslaveného závodu Dakar Rally Raid pro tři závodní sezóny 2012-2014. Na tuto událost v letošním dubnu navazuje výhradní distributor značky Edox a uzavírá partnerství se známým vicemistrem nejtěžšího závodu na světě Rally Dakar Alešem Lopraisem, který kráčí ve stopách svého strýce Karla Lopraise, šestinásobného vítěze nejtěžšího závodu na světě - Rallye Dakar.Do závodní tatry se Aleš Loprais poprvé posadil v sedmi letech. Svou premiéru na Dakaru absolvoval na horké sedačce navigátora po boku svého strýce v sezóně 2006. Je držitelem dvou zlatých medailí (2008 Hungarian Baja a 2011 Silk Way Rally), tří bronzových ( 2007 Rally Dakar, 2088 Dakar Series – CER, 2009 Dakar Series - Silk Way a 4. místo 2010 Silk Way Rally). Na Dakaru 2011 nadchl fanoušky rovným bojem proti přesile továrních Kamazů, při němž přerušil šňůru 26 vyhraných etap ruského týmu a připsal si dva etapové triumfy. Stává se dalším ambasadorem značky EDOX pro modelovou řadu Dakar. 

 

2012 BŘEZEN
SPOJENÍ MISTRŮ

Společnost AVIKO TIME s.r.o., výhradní distributor značky EDOX v České republice, rozšiřuje svou působnost v dalším adrenalinovém sportu partnerstvím s nejznámějším českým oceánským jachtařem, vicemistrem osamělých mořeplavců Davidem Křížkem.
AVIKO TIME s.r.o., tak navazuje na bohatou historii EDOX v oblasti vodních sportů, kde se stal EDOX oficiální časomírou rychlostních člunů (Class-1 World Powerboat Championship) a partnerem jachtařského klubu MINA SEYAHI DUBAI.
David Křížek je členem SECTOR No Limits, sdružení nejextrémnějších sportovců světa. Celkem 4x přeplul Atlantik. Jednou na ultralevém nafukovacím 6ti metrovém katamaránu. Jednalo se o světovou premiéru. Největším úspěchem bylo celkové 3. místo v závodě osamělých mořeplavců z Francie do Brazílie Transat 6,50. Na domácích mistrovstvích vybojoval 27 medailí. V současné době závodí zejména na extrémně rychlých katamaránech, kde se také zařadil mezi světovou špičku.

David Křížek se stává tváří značky EDOX modelové řady GRAND OCEAN pro Českou republiku.

Sportovní úspěchy mistra v jachtingu a mistrů hodinářských můžete sledovat na stránkách www.davidkrizek.cz a www.edox.cz.

SPOJENÍ MISTRŮ

Společnost AVIKO TIME s.r.o. v lednu 2012 prodloužila partnerství a spolupráci s Martinem Prokopem pilotem rally WRC.

EDOX v letošním roce rozšiřuje řadu WRC o nové modely. Skalní sportovní fanoušky nadchne model WRC Chronorally Automatic Chronograph. Milovníky historie seriálu WRC osloví modely WRC Classic.
Martin Prokop se svým týmem Czech Ford National Team na sklonku roku 2011 vstoupil do královské kategorie rally – WRC, ve které jezdí na voze Ford Fiesta RS WRC.
Mistrovství světa WRC, rozpis závodů, úspěchy mistra J-WRC a mistrů hodinářských můžete sledovat na stránkách www.martinprokop.com a edox.cz

2012
Edox časomírou závodů Dakar

Švýcarská hodinářská značka EDOX, založená ve švýcarské části Jurských hor, má bohatou historii posetou mnoha triumfy, z nichž některé nebyly doposud překonány. Do řetězce těchto triumfů po závodech WRC (FIA World Rally Championship) a rychlostních člunech (Class-1 World Powerboat Championship) přidává EDOX další článek a rozšiřuje své pole působnosti o další extrémní podnik.

EDOX podepsal kontrakt se slavným závodem Dakar Rally Raid a stal se tak novou oficiální časomírou pro závodní sezóny 2012, 2013 a 2014 a je tak středem širokého zájmu mezinárodních médiíí. Dakar Rally Raid, který je bezesporu největším automobilovým dobrodružstvím se jezdí od roku 1979, kdy jeho tradici nastartoval Francouz Thierry Sabine a rok co rok láká více než 600 účastníků, a to v závodních autech, tahačích, motorkách či na čtyřkolkách. Od roku 2009 však závod přesídlil z afrického kontinentu do Jižní Ameriky a jezdí se tak skrze Argentinu, Chile a Peru.  EDOX a Dakar Rally Raid pojí technická dokonalost a úsilí o neustálé zlepšení.

 

Rok 2011
počátek spolupráce s Markem Rybníčkem

   V roce 2011 se nám podařilo uzavřít spolupráci s panem Markem Rybníčkem, trojnásobným mistrem republiky v automobilových závodech do vrchu  v letech 2010, 2011 a 2012 v týmu LIQUI MOLY KOMVET Racing, absolutně 3. místo v LIQUI MOLY Berg Cupu 2011, vítěz ve skupině E2SH v letech 2011 a 2012, vícemistr LIQUI MOLY Berg Cupu 2012, mistr ČR ve skupině A v mezinárodním mistrovství České Republiky a Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu 2013, absolutně 2. místo v kategorii cestovních vozů 2013, celkově 10. místo v Mistrovství Evropy 2013.

 

2011 únor
EDOX - Christian Redl – nový mistr světa

Christian Redl to dokázal

Christian Redl, specialista na volné potápění pod ledem dokázal 12 února 2011 na malém jezeře v rakouských Alpách uskutečnit ponor do hloubky 61 metrů pod ledem. Předchozí rekord měl hodnotu 56 metrů.

Christian Redl téměř celý poslední týden netrénoval z důvodu nachlazení a uvažoval i o zrušení pokusu. Nakonec však uskutečnil ponor trvající 1 minutu a 51 vteřin ve vodě o teplotě 2 celsia pod led o tloušťce 31 cm. Fantastický a výjimečný výkon!

Christian Redl je novým mistrem světa v potápění pod ledem.

Při pokoření světového rekordu měl na ruce hodinky EDOX z limitované edice ICEMAN I Limited Edition , jichž se vyrobilo pouze 600 kusů a jsou voděodolné až do 1000 metrů.

 

2010 duben
České zastoupení hodinek EDOX je partnerem mistra světa v J-WRC

Společnost AVIKO TIME s.r.o., výhradní distributor značky EDOX v České republice, koncem dubna podepsala smlouvu o partnerství se závodním jezdcem a Mistrem Světa J-WRC 2009 p. Martinem Prokopem.

Naše firma navazuje na kontrakt švýcarského výrobce hodinek EDOX s organizátory rally FIA World Rally Championship(WRC) v loňském roce v trvání smlouvy 3 a půl roku. EDOX díky oficiální časomíře závodů WRC posiluje svou pozici a mezinárodní povědomí o značce.

EDOX připravil kolekci hodinek věnovanou WRC, která bude prvně v ČR představena na závodech Bohemia Rally ve dnech 2.7. na autodromu v Sosnové.

Martin Prokop se stává tváří značky EDOX pro Českou Republiku.

Martin Prokop je v letošním roce pilotem vozu Ford Fiesta S2000 reprezentující Czech Ford National Team.

Mistrovství světa WRC, rozpis jednotlivých závodů a umístění Martina můžete sledovat na stránkách www. martinprokop.com. a edox.cz .

 

2009 červen
EDOX v roce svého 125letého výročí uzavřel nové partnerství s WRC a stal se jeho novou časomírou

EDOX se stal novou oficiální časomírou závodů FIA World Rally Championship (WRC) na následující tři a půl roku. EDOX podpoří WRC precizním měřením času a zobrazením výsledků.

Toto nové partnerství je prestižní mezník v historii EDOX a představuje významnou a silnou pozici značky. Kontrakt s WRC na oficiální časomíru mistrovství zviditelní značku EDOX a  posílí její mezinárodní povědomí díky  televizní grafice časomíry EDOX.

WRC sleduje více než 633 miliónů diváků z 228 zemí po celém světě. Průměrný počet diváků na jeden závod je 42 miliónů a je přenášen na 132 televizních sítí.

Marketingový program partnerství s WRC bude oficiálně představen na mezinárodní konferenci EDOX v Barceloně ve Španělsku v říjnu 2009, během katalánské rally. 

Simon Long za WRC říká: „Jsme potěšeni, že můžeme uvítat EDOX do našeho sponzorského portfolia. EDOX i WRC jsou špičky ve svých oborech a současně průkopníci technického vývoje. Časomíra je životně důležitá pro náš sport a toto partnerství umožní oběma značkám využívat špičkové měření času“. 

Alexandre Strambini za EDOX dodává: „WRC je jedním z nejuznávanějších pojmů ve světě sportu a také představitelem nejmodernějších technologií což nás přirozeně spojuje. EDOX je nadšen a těší se na další kroky nové spolupráce“.

Aktuální informace o WRC můžete sledovat na www.wrc.com

 

2009 červenec
EDOX a "Dračí lodě" plují pro děti

Společnost EDOX, založená v oblasti Swiss Jura, slaví tento rok 125 výročí. Hodinářský příběh EDOX je plný úspěchů a invencí z nichž některé zůstávají dosud nepřekonány. EDOX má v současné době image značky pevně spojené s mořským světem, poté co se  stal partnerem a oficiální časomírou světového šampionátu závodních člunů třídy Class 1. Jméno EDOX se také objevuje na 44 stop dlouhé jachtě

Sea Dubai, která je přihlášena na mezinárodní regatu, což je šampionát RC44. Tato regata slouží jako kvalifikace pro příští ročník American Cup (populární jachtařský závod).

EDOX  dále rozšiřuje svou působnost na vodě a v letošním roce se stal oficiální časomírou pro „Hanseatic Lloyd Dragon Grand Prix“ a sponzor hlavní ceny do tomboly pro Světovou nadaci na podporu dětí.

Mezinárodní regata Hanseatic Lloyd Dragon Grand Prix, která se konala v zátoce u města Kiel

v Německu, přilákala mnoho „dračích námořníků“ z celého světa. Na startu  se sešlo více než 40  olympijských medailistů, mistrů světa a národních šampiónů všech tříd.

Sportovní klání  Childhood Golf & Race navštívila  jako čestný host její výsost švédská královna Silvia. Královna Silvia projevila obrovskou vděčnost za částku získanou z početných darů, která bude použita na podporu projektů pro trpící děti.

 

2008 prosinec
EDOX - oficiální partner jachtařského klubu MINA SEYAHI DUBAI

Vize švýcarského výrobce hodinek se 125tiletou tradicí je velice odvážná. EDOX se hodlá stát jednou ze tří nejznámějších značek na světě ve středně vyšší cenové hladině. Za tímto účelem značka EDOX uzavírá prestižní partnerství v oblasti vodních sportů. Od roku 2005 je EDOX oficiální časomírou mistrovství světa motorových člunů Class 1 – Formule 1 na vodě.

Nové partnerství s MINA SEYAHI DUBAI YACHT CLUB, součástí DUBAI INTERNATIONAL MARINE CLUB (DIMC), je zřejmě ještě významnějším krokem. S více než 120 sportovními akcemi každý rok je DIMC jedním z nejaktivnějších námořních sportovních klubů na světě.

Tým Sea Dubai a EDOX

Novou vlajkovou lodí DIMC je jachtařská posádka SEA DUBAI nové kategorie RC 44. Označení RC 44 obsahuje iniciály trojnásobného vítěze nejprestižnějšího jachtařského závodu America Cup Russela Couttse, designéra těchto působivých závodních jachet vyrobených z karbonového vlákna. Číslo 44 znamená délku lodě 44 stop (13,35m)

Jachta Sea Dubai bude závodit v seriálu RC 44 Cup 2009 na regatách v Evropě a Asii. Toto mistrovství je ideální soutěží pro budoucí účastníky 33.America Cupu. Tým Sea Dubai si zadal ambiciózní úkol, stát se v střednědobém horizontu nejlepší lodí této kategorie. Ráhno a měřící přístroje na jachtě jsou opatřeny logem EDOX. Dalšími partnery tohoto projektu jsou Emirates Airlines a výrobce luxusního oblečení Marinepool.

EDOX a Sea Dubai mají v sobě to nejlepší z obou odvětví: špičkové provedení, luxus a exklusivitu. Oba partneři absolutně preferují dokonalost, nekompromisní spolehlivost, přesnost, prestiž a kladou důraz na vynikající zpracování.

 

2007 leden
EDOX je oficiálním partnerem Class 1

EDOX – oficiální a exkluzivní časomíra světového šampionátu závodních motorových člunů Class 1.

EDOX byl v posledním roce oficiálním partnerem závodního týmu Spirit of Norway (5ti násobný mistr světa). Class 1 je nejvyšší třída vodních motorových sportů. Je to Formule 1 na moři.

EDOX je první značka hodinek, která se úspěšně zapojila do oblasti motorových vodních sportů na delší dobu. V lednu 2007 se EDOX stal exkluzivní a oficiální časomírou světového šampionátu závodních člunů U.I.M. Class 1. Tímto tato uznávaná značka, založená již roku 1884, zesiluje svůj závazek k tomuto velkolepému adrenalinovému sportu.

Úzkou spoluprací s inženýry z Class 1, EDOX vyvíjí novou formu chronometrů, pro tento účel založenou na satelitní a GPS technologii. Tyto high-tech měřící přístroje musí jít ruku v ruce  s výjimečně náročnými kritérii s ohledem na jejich voděodolnost, odolnost proti nárazu a přesnost. Toto je významná technická výzva pro mistry hodináře z Les Genevez ve švýcarské Juře.

Víc jak 200.000 diváků a mnoho milionů diváků u televize sdílí nadšení se svými favority a jsou uchváceni projektily, které mají sílu přes 2.000 koňských sil. Je to závod proti času – proti precizní časomíře EDOX. EDOX je oficiálním partnerem norského závodního týmu Spirit of Norway, který je pravidelným účastníkem mistrovství světa závodních motorových člunů U.I.M. Class 1, nejvyšší třídě závodů na moři. Tým Spirit of Norway je 5ti násobným mistrem světa a momentálně nejlepším týmem. Dvakrát 850 koňských sil, 2 turbomotory Lamborghini V-12 doslova katapultují loď na otevřené moře rychlostí až 270 km/h.

Jasné a stručné sdělení pilotů týmu Spirit of Norway - Steva Curtise a Bjorn Rune Gjelstena:

„Vše co vidíte před sebou v rychlosti 270km/h je již historie.“

 

2006 listopad
Partnerství s Koenigsegg - spojení dynamiky a rychlosti

EDOX a Koenigsegg: dvě celosvětově uznávané značky. Obě spojují eleganci a dynamiku. Na konci 19 století, byl zakladatel EDOXU Christian Ruefly jedním z mimořádně talentovaných hodinářů své generace. Christian von Koenigsegg je pravděpodobně nejtalentovanějším designérem sportovních vozů dnešní doby. Koenigsegg je automobil pro velmi náročné.

V současnosti jsou tyto dvě značky ideálem kvality, prestiže a dokonalého provedení.

EDOX a Koenigsegg spojuje výroba neobyčejných produktů, exkluzivního a jedinečného zboží nejvyšší třídy, které je výjimečné co se týče vzhledu, kvality a přesného provedení. Ať se jedná o sportovní automobil nebo hodinky, každý výrobek je výsledkem vysoce kvalitní technologie a letité zkušenosti. Díky rukám těch nejzkušenějších specialistů jsou tyto úžasné mechanismy na pohled krásné, dokonale seřízené a vyladěné. Jsou kupovány i pro svoji duši a charakter. Díky těmto společným vlastnostem se EDOX stal oficiálním partnerem švédskému výrobci superrychlých aut.

Jedním z prvních výsledků tohoto nového partnerství je poskytnutí know-how pro návrh a výrobu precizních číselníků. EDOX se bude v budoucnu přispívat svými více než 120tiletými zkušenostmi k designu tachometrů a otáčkoměrů.

Další výtečný výrobek, který vzešel z tohoto partnerství je ručně vyrobený chronograf, speciálně vyvinutý pro tuto příležitost. Je vyrobeno pouze 30 kusů chronografu EDOX-Koenigsegg (+ 10 speciálních verzí osázených diamanty). Tento mechanický chronograf má velký display s datumem a oficiálně testovaný stroj chronometr. Nové hodinky EDOX-Koenigsegg mají tvar vycházející z důkladných estetických a technických studií. Design pouzdra je velmi specifický díky odklápěcím křídlům, které jsou považovány za revoluční prvek. Každé pouzdro a číselník jsou ručně vyrobeny. Každé dokončené hodinky vzdávají hold poselství přijíždějícímu od výrobce superrychlých vozů – dokonalému mechanickému provedení a důrazu na detail.

Zdrojem této inspirace je nový Koenigsegg CCX, známý jako „Kráska a zvíře “. Auto, které akceleruje z 0 na 100km/h během 3.2 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 400km/h, což je světový rekord mezi sériově vyráběnými vozy.

V roce 2005 se společnost EDOX se svými hodinkami stala oficiálním a exkluzivním partnerem týmu Spirit of Norway.           

 

 

 

Facebook Instagram Pinterest
Souhlasím se vším