Technologie

Baterie pro quartzové hodinky

V quartzových hodinkách EDOX je vložena baterie. Její životnost je přibližně 1– 2 roky. Slabá baterie musí být vyměněna co nejdříve. Doporučujeme výměnu baterie svěřit hodinářství a u voděodolných hodinek provést test voděodolnosti. Baterie použité v hodinkách EDOX neobsahují rtuť a odpovídají tak současným požadavkům ochrany životního prostředí.

Kontrola

Všechny hodinky jsou vyráběné v továrně EDOX v Les Genevez a prošly před expedicí pečlivou kontrolou. Kontrolovány jsou i veškeré součástky při příjmu do továrny. Další kontrolu chodu a vzhledu hodinek provádí při dovozu do České Republiky oficiální dovozce společnost AVIKO TIME s.r.o.

Diamanty

Použité diamanty jsou pečlivě vybírány, tak aby odpovídala nejen hmotnost, ale i barva, brus a čistota. Všechny diamanty pocházejí z legálních zdrojů neovlivněných válečným konfliktem.

Dvojité těsnění korunky

Již od počátku 70tých let minulého století používá EDOX vlastní technické vylepšení voděodolnosti hodinek – systém dvojitého těsnění korunky a tlačítek.

Stroje

Značka EDOX vybavuje své modely přesnými mechanickými a quartzovými stroji vyráběnými u špičkových švýcarských výrobců. V některých mechanických hodinkách jsou použity upravené stroje se složitými komplikacemi.

Mechanické stroje prochází při nošení hodinek nejednou zatěžkávací zkouškou. Pro zajištění přesnosti a spolehlivosti strojů, EDOX testuje ve své zkušebně každý mechanický stroj při simulaci pohybu na ruce.

PVD

EDOX používá k povrchové úpravě moderní metodu PVD, při které se neuvolňují škodlivé látky a která nezpůsobuje alergie. Proces se odehrává ve vakuovém prostředí a vytváří se při něm tenký titanový povlak, který je odolný, tvrdý a může mít různou barevnou úpravu.

Ocel

EDOX používá pro pouzdra a náramky slitinu oceli 316L, která má výborné antimagnetické vlastnosti a je ceněná pro svou pevnost a odolnost proti korozi. Je dobrou volbou pro zákazníky s alergií na nikl.

Luminiscence

Luminiscence umožňuje přehledné čtení číselníku i při horších světelných podmínkách. EDOX používá technologii nazývanou Super –Luminova pro její vysokou kvalitu. Při této technologii jsou nanášeny neradioaktivní a netoxické materiály na ručky, čísla, indexy na číselníku i lunetě atd.

Perleť

Odolná s měnícími se odstíny, použita na mnoha designech číselníků EDOX. Vytváří se v ulitách určitých druhů měkkýšů, proto je každý číselník jedinečný.

Heliový ventil

Některé modely řady Class-1 jsou vybaveny heliovým ventilem umožňujícím vypuštění helia z hodinek, pokud jsou používány v tlakových komorách (v ponorkách a potápěčských stanicích). Funkce: Vzduch v ponorkách a potápěčských stanicích je obohacen heliem pro snadnější dýchání. Malé molekuly helia proniknou skrz těsnění do hodinek, ale nedostanou se stejnou cestou ven. Tím se v hodinkách vytvoří přetlak. K vyrovnání tlaku v hodinkách slouží heliový ventil, který funguje automaticky a není nutné jej ovládat. Některé ze starších modelů EDOX mohou mít manuální heliový ventil, který je nutné po vynoření vyšroubovat a pak znovu zašroubovat pro zachování voděodolnosti. Tato operace se nikdy nesmí provádět ve vodě.

Kožené řemínky EDOX

Řemínky EDOX jsou pečlivě řezány, šity a vycpávány ve specializovaných dílnách. Jsou vyráběny z hovězí nebo telecí kůže s širokou škálou vzorů kůže různých živočichů. Kožené řemínky by neměli být používány osobami s vysoce agresivním potem a osobami pohybujícími se dlouhou dobu ve vlhkém prostředí. Nejsou určeny ani pro časté sprchování a plavání. Pro tyto případy doporučujeme modely na gumovém řemínku nebo ocelovém náramku.

Gumové řemínky

EDOX používá velice příjemné řemínky z přírodního kaučuku nejvyšší kvality. Povrch řemínků je velice jemný a lze jej snadno čistit.

Safírová skla

Všechny hodinky EDOX mají v současné době safírové sklo odolné proti poškrábání. Skla jsou řezány z leštěného plátu safíru a každé má na vnitřní straně trojitou antireflexní vrstvu sloužící k lepší čitelnosti hodinek. Pro voděodolné modely se používají safírová skla o síle až 3mm.

Titan

EDOX používá tento kov u některých sportovních modelů. Je stejně pevný jako ocel, ale je o 45% lehčí a vysoce odolný proti korozi. Vysoká pevnost v tahu v poměru k nízké hmotnosti činí tento materiál ideální pro aktivní styl života.

Vizuální a ruční testy

Všechny hodinky jsou v průběhu výroby vizuálně kontrolovány po každém výrobním kroku dle standardu kvality značky EDOX. Pokud neprojdou tímto testem, jsou hodinky vráceny zpět a do další fáze výroby mohou jít až po odstranění závady a opětovné kontrole.

Voděodolnost hodinek

Pouzdra hodinek jsou hermeticky utěsněna použitím kvalitního gumového těsnění a šroubovacího víka, tak aby nemohlo dojít ke kontaktu vlhkosti nebo prachu se strojem uvnitř hodinek. Většina sportovních hodinek EDOX je testována na tlak vody 100 metrů, což je standard voděodolnosti značky EDOX . 

Doporučení: Nechte si přezkoušet voděodolnost vašich hodinek minimálně jednou ročně u servisního střediska EDOX.

Pokud jsou hodinky vybaveny tlačítky, jsou tato tlačítka voděodolná, ovšem tlačítka nesmí být používána pod vodou. Korunka musí být ve vodě zasunuta v základní poloze. Šroubovací korunka musí být zašroubována.

Použití voděodolných hodinek 
3ATM  30M  odolné proti vlhkosti a drobnému pocákání nebo dešti
5ATM  50M  odolné proti sprchování, nevhodné pro plavání
10ATM  100M  vhodné pro plavání
20ATM  200M  vhodné pro potápění bez přístroje
30ATM  300M  vhodné pro potápění bez přístroje 
50ATM  500M  vhodné pro hloubkové potápění 
100ATM  1000M  vhodné pro extrémní hloubky a práci v potapěčských zvonech 
150ATM  1500M vhodné pro extrémní hloubky a práci v potapěčských zvonech 
Facebook Instagram Pinterest
Souhlasím se vším