O značce edox

PROFIL ZNAČKY EDOX

Vize

EDOX patří k nejrychleji rostoucím švýcarským hodinářským společnostem v cenové hladině od 10.000 do 100.000 Kč. „Naším cílem je stát se jednou z top 3 švýcarských hodinářských značek této cenové kategorie.“

EDOX si buduje trvalé jméno v oblasti sportovní časomíry jako "časomíra mistrů". EDOX je nezávislá švýcarská značka hodinek, která je převážně zaměřená na sportovní modely ve střední a vyšší cenové hladině. Nabízí celou řadu zajímavých modelů zaměřených na klientelu s vyšší kupní silou a citem pro kvalitu.

Hodinky EDOX nesou prestižní Swiss Made logo, důležitou a právně chráněnou známku potvrzující kvalitu luxusních švýcarských hodinek. Od roku 1884 jsou hodinky EDOX ručně sestavovány šikovnými hodináři ve švýcarské Juře, oblasti, která je celosvětově proslulá svým hodinářským uměním.

Komunikační strategie

Marketingový koncept je založen na heslu "Časomíra mistrů".  Realizace této strategie se zaměřuje na měření času při exkluzivních mezinárodních sportovních akcích: závody automobilů Rally Dakar, jachtařské závody Extreme Sailing Series, Mistrovství světa a Evropy v curlingu. Tyto události jsou vysílány v průběhu celého roku na více než třech stovkách mezinárodních televizních kanálů. To znamená, že přibližně 800 milionů lidí může vidět logo EDOX vedle televizního měření času. To zvyšuje hodnotu značky v očích příznivců EDOX.

Marketingová partnerství

Edox & BMW M Motorsport

Švýcarský výrobce hodinek Edox a BMW M Motorsport oznamují rozsáhlé partnerství. Edox bude výhradní „oficiální časomírou“ pro BMW M Motorsport. Partnerství zahrnuje angažmá v BMW Junior Teamu, BMW M2 Cupu a také ve vrcholové třídě GT3, která bude na závodě 24h na Nürburgringu. Logo Edox Swiss Watches bude v budoucnu přítomno na různých závodních vozech BMW M Motorsport. Edox se věnuje motorsportu již mnoho let. Švýcarský výrobce hodinek byl například oficiální časomírou FIA World Rally Championship (WRC), dále také na Dakar Rally, FIA World Rally Cross Championship a u bývalého týmu Formule 1 Sauber.

Marianna Gillespie

Edox potvrzuje svůj status „Vodního šampiona“ tím, že s Mariannou Gillespie, světovou ikonou ve světě freedivingu, uzavřel spoluráci o ambasadorství. Zatímco většina freediverů usiluje o zvládnutí jediné disciplíny, Marianna dominuje hned v několika – do hloubky a bazénu. Současná francouzská národní rekordmanka v mnoha disciplínách Marianna byla dvakrát mistryní světa, v pořadí číslo jedna 1 na světě čtyřikrát a vyhrála také prestižní soutěž Vertical Blue. Marianna, přezdívaná podle listu Le Parisien „mořská panna z východu“, je jednou z nejsilnějších freediverů na světě, která se umístila nejen v první světové desítce v mnoha individuálních disciplínách, ale i celkově.

Dominque Aegerter

Partnerství s Dominiquem Aegerterem se zaměřuje především na motoristickou kolekci hodinek „Edox Chronorally“. Edox Chronorally, představený v roce 2009, byl původně vyvinut pro rallye. Dominique Aegerter je švýcarský motocyklový závodník známý svou odvahou a bojovými vlastnostmi. Jeden z prvních velkých úspěchů bylo vítězství v Grand Prix Německa 2014 na Sachsenringu, kde mohl poprvé startovat z pole position. V roce 2019 Aegerter po deseti letech opustil Moto2 a přestoupil do Světového poháru MotoE a mistrovství světa supersportů. Ve svém úplně prvním závodě v MotoE dojel na pódium na třetím místě. Vyhrál mistrovství světa supersportů v letech 2021 a 2022. V roce 2022 vyhrál také Světový pohár MotoE. Pro rok 2023 se Aegerter připojil k týmu GRT Yamaha ve World Superbikes

Edox Chronorally x Vidalito

Autenticita, akce a adrenalin je to, co Edox představuje. Značka tak přirozeně přitahovala milovníky extrémních sportů. Není výjimkou přivítat Vidala Lópeze Jacoba, známého spíše jako Vidalito (@vidalito.24), profesionálního pilota s historií plnou vášně, inspirace a úspěchu, který si vybral kolekci Chronorally Limited Edition za svého spojence na trati.

Přednosti značky EDOX

Vznik v roce 1884

EDOX má více než 130 let zkušeností s výrobou hodinek a je tak jednou z nejzkušenějších švýcarských hodinářských firem. EDOX je jedním z mála švýcarských výrobců hodinek, který je stále nezávislý a v rodinném vlastnictví.


Vlastní design

Edox využívá vlastní návrháře a na míru vyráběné komponenty – řemínky, číselníky a ručky

Spolehlivé švýcarské stroje

Edox používá ve svých hodinkách spolehlivé stroje od renomovaných švýcarských výrobců ETA, Ronda a Selita.

Komplikovaná pouzdra a vysoká přesnost výroby

Pouzdra hodinek značky EDOX jsou montována z více částí, než je běžné u jiných výrobců. Nejsložitější pouzdra jsou sestavena až z 20 dílů. S tím souvisí vysoká přesnost výroby jednotlivých komponentů. Výrobní tolerance je 1/100 mm.

Ruční montáž ve Švýcarsku

Všechny hodinky jsou kompletně ručně sestaveny v továrně EDOX ve švýcarských Jurských horách. Tato oblast je známá jako srdce švýcarského hodinářství průmyslu. Všechny používané stroje jsou vyrobené ve Švýcarsku a každé hodinky nesou prestižní označení Swiss made. 

Světová technická prvenství

EDOX představil ve své historii několik zajímavých technických vynálezů:

  • Je výrobcem nejtenčího quartzového stroje s ukazatelem data. Tento světový rekord drží již od roku 1998.
  • Vyrobil první hodinky s ukazatelem času ve všech 24 časových zónách.
  • Nechal si patentovat použití dvojitého těsnění korunky a tlačítek pro zvýšení voděodolnosti.
  • Poprvé použil unikátní ochranu korunky „Master lock“

Profesionální časomíra

EDOX v posledních letech získal jméno i jako profesionální časomíra na mezinárodních sportovních akcích na úrovni mistrovství světa. V té souvislosti EDOX vyrobil specializované hodinky věnované vybraným sportům jako například řady Chronoffshore, Chronorally nebo Grand Ocean.

Facebook Instagram Pinterest
Souhlasím se vším