O značce edox

PROFIL ZNAČKY EDOX

Vize

EDOX patří k nejrychleji rostoucím švýcarským hodinářským společnostem v cenové hladině od 10.000 do 100.000 Kč. „Naším cílem je stát se jednou z top 3 švýcarských hodinářských značek této cenové kategorie.“

EDOX si buduje trvalé jméno v oblasti sportovní časomíry jako "časomíra mistrů". EDOX je nezávislá švýcarská značka hodinek, která je převážně zaměřená na sportovní modely ve střední a vyšší cenové hladině. Nabízí celou řadu zajímavých modelů zaměřených na klientelu s vyšší kupní silou a citem pro kvalitu.

Hodinky EDOX nesou prestižní Swiss Made logo, důležitou a právně chráněnou známku potvrzující kvalitu luxusních švýcarských hodinek. Od roku 1884 jsou hodinky EDOX ručně sestavovány šikovnými hodináři ve švýcarské Juře, oblasti, která je celosvětově proslulá svým hodinářským uměním.

Komunikační strategie

Marketingový koncept je založen na heslu "Časomíra mistrů".  Realizace této strategie se zaměřuje na měření času při exkluzivních mezinárodních sportovních akcích: závody automobilů Rally Dakar, jachtařské závody Extreme Sailing Series, Mistrovství světa a Evropy v curlingu. Tyto události jsou vysílány v průběhu celého roku na více než třech stovkách mezinárodních televizních kanálů. To znamená, že přibližně 800 milionů lidí může vidět logo EDOX vedle televizního měření času. To zvyšuje hodnotu značky v očích příznivců EDOX.

Marketingová partnerství

Extreme Sailing Series

Adrenalinové závody jachet Extreme Sailing Series jsou v kalendáři profesionálních jachtařů již sedmou sezónu a přinesly do jachtingu nový revoluční formát závodění. Regaty pořádané na krátkých okruzích předvádějí divákům krásu jachtingu tak přehledně jako nikdy předtím. Publikum se ocitá v těsné blízkosti nejlepších světových jachtařů, kteří kormidlují velice rychlé katamarány, kterých v rozjížďce startuje až 40. Organizátoři umísťují regaty do atraktivních lokalit, které nabízejí kombinaci vhodných jachtařských podmínek a dokonalého pohodlí pro diváky. Ruku v ruce tak jde profesionální jachtařská soutěž a atraktivní zábava pro diváky. EDOX v těchto závodech podporuje italský tým Lino Sonego., jachtařským partnerem v České republice je David Křížek. Ve spojení s jachtingem je prezentována řada hodinek EDOX Grand Ocean.

Dakar Rally

Dakar Rally Raid založil v roce 1979 Francouz Thierry Sabine. Závod, který nemá ve světě konkurenci je náročnou zkouškou pro závodní vozy i jejich posádky. Každý rok přiláká více než 600 účastníků v kategoriích automobilů, kamiónů, motocyklů a čtyřkolek. Původně se konal v Africe, od roku 2009 je trasa umístěna do Jižní Ameriky. Motoristickými partnery značky EDOX jsou český závodník Rally Martin Prokop a novozélandský závodník Scott McLaughlin. S motorismem je spojená řada hodinek EDOX Chronorally.

Christian Redl – Iceman

Rakušan Christian Redl se narodil v roce 1976 a už jako malý chlapec si zamiloval vodu. Klíčový pro jeho kariéru byl rok 1996, kdy viděl kultovní film „Big Blue“, který přibližuje svět „ free-divingu“. Ve stejném roce se Christian seznámil s velmi známým free-diverem Umbertem Pelizzarim a výzva byla na světě. Z Christiana Redla se stal opravdový ledový muž, který posunul hranice lidských možností. V současné době je jedním z nejznámějších specialistů na free-diving v ledové vodě. Je také držitelem několika světových rekordů ve free-divingu. Asi tím nejpozoruhodnějším je nejdelší vzdálenost uplavaná pod ledem (100m) a světový rekord v hloubce potápění pod ledem (60m). K dalším jeho výjimečným počinům patří také proplavání několika mexických jeskyní a první ponor na severním pólu, uskutečněný v roce 2015. Christian Redl je partnerem řady hodinek EDOX Hydrosub.

World Curling Federation

Curling byl vymyšlen ve středověkém Skotsku a první písemná zmínka o hře s kameny na ledě byla v kronice Paisley Abbey v Renfrewshire v únoru 1541, ve stejné době, kdy se první hodináři usadili v Les Genevez. Světová Federace Curlingu je celosvětovým řídícím orgánem tohoto olympijského sportu. Curling je považován za jeden z nejrychleji se šířících zimních sportů a v současnosti sdružuje více než 50 národních svazů. EDOX je partnerem Mezinárodní federace curlingových, oficiální časomírou mistrovství světa a Evropy a sponzorem týmů Adelboden (Švýcarsko) a Ulsrud (Norsko).

Mireia Belmonte

Španělská plavkyně Mireia Belmonte, se narodila v roce 1990. Patří k nejlepším španělským sportovcům a současně k nejlepším plavcům celého světa. Na olympijských hrách v Londýně 2012 získala dvě stříbrné medaile, ze světového šampionátu 2013 přivezla dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili a na mistrovství Evropy 2014 v Berlíně vybojovala dvě zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Je partnerkou řady hodinek EDOX La Passion.

Pal Virik Nilsen

Nor Pal Virik Nilsen je jedním z nejlepších a nejzkušenějších pilotů motorových člunů na světě. Během své kariéry, trvající již 22 let vyhrál více než 270 závodů na různých typech motorových člunů. V průběhu své kariéry jezdil i za nejúspěšnější týmy seriálu Class-1, norský „Spirit of Norway“, „Victory Team“ ze Spojených Arabských Emirátů a australský tým „Maritimo“. V roce 2009 byl v Norsku oceněn jako osobnost roku všech odvětví motoristického sportu. Je to důstojný partner řady hodinek EDOX Chronoffshore.

Přednosti značky EDOX

Vznik v roce 1884

EDOX má více než 130 let zkušeností s výrobou hodinek a je tak jednou z nejzkušenějších švýcarských hodinářských firem. EDOX je jedním z mála švýcarských výrobců hodinek, který je stále nezávislý a v rodinném vlastnictví.


Vlastní design

Edox využívá vlastní návrháře a na míru vyráběné komponenty – řemínky, číselníky a ručky

Spolehlivé švýcarské stroje

Edox používá ve svých hodinkách spolehlivé stroje od renomovaných švýcarských výrobců ETA, Ronda a Selita.

Komplikovaná pouzdra a vysoká přesnost výroby

Pouzdra hodinek značky EDOX jsou montována z více částí, než je běžné u jiných výrobců. Nejsložitější pouzdra jsou sestavena až z 20 dílů. S tím souvisí vysoká přesnost výroby jednotlivých komponentů. Výrobní tolerance je 1/100 mm.

Ruční montáž ve Švýcarsku

Všechny hodinky jsou kompletně ručně sestaveny v továrně EDOX ve švýcarských Jurských horách. Tato oblast je známá jako srdce švýcarského hodinářství průmyslu. Všechny používané stroje jsou vyrobené ve Švýcarsku a každé hodinky nesou prestižní označení Swiss made. 

Světová technická prvenství

EDOX představil ve své historii několik zajímavých technických vynálezů:

  • Je výrobcem nejtenčího quartzového stroje s ukazatelem data. Tento světový rekord drží již od roku 1998.
  • Vyrobil první hodinky s ukazatelem času ve všech 24 časových zónách.
  • Nechal si patentovat použití dvojitého těsnění korunky a tlačítek pro zvýšení voděodolnosti.
  • Poprvé použil unikátní ochranu korunky „Master lock“

Profesionální časomíra

EDOX v posledních letech získal jméno i jako profesionální časomíra na mezinárodních sportovních akcích na úrovni mistrovství světa. V té souvislosti EDOX vyrobil specializované hodinky věnované vybraným sportům jako například řady Chronoffshore, Chronorally nebo Grand Ocean.

Facebook Instagram Pinterest
Souhlasím se vším