Historie

CHRISTIAN RUEFLI-FLURY

Narodil se v Courrendinu, kde začal i školní docházku. Otec pracoval jako mistr ve slévárnách.

1860
1870

 

Přestěhoval se do Grenchenu. Nastoupil do učení na hodináře k Ursu Schildovi, jednomu z nejváženějších mistrů hodinářských, který později pracoval u Eterna watch company.

Sňatek s Pauline

Pracoval pro Jeana Aeglera, hodináře v Bielu. Oženil se s Paulinou Flury (zemřela 25.5.1939)

1883
1884

 

Založil vlastní hodinářský atelier v Bielu. Hlavní zakladatel paroplavby na Bielském jezeře. Podílel se na založení lanové dráhy z Bielu na Evilard a kliniky Wildermeth v Bielu. Věnoval četné dary místním nemocnicím a dětským ústavům. Finančně podporoval domovy pro seniory a sanatorium pro neslyšící.

1884

Hodinářský mistr Christian Rüefli-Flury, velmi talentovaný hodinář z městečka Grenchen ve Švýcarsku, vyrobil své ženě Paulině k 25tým narozeninám kapesní hodinky. Ta, okouzlena krásou dárku, přesvědčila manžela, aby založil vlastní hodinářskou společnost. Christian Rüefli-Flury hodinářskou společnost založil v Bielu, městě ze kterého pochází mnoho kvalitních hodinářů, a nazval ji EDOX. Tento název pochází ze starořečtiny a znamená „hodina“.

1900

symbol hodinek edox

Jako symbol hodinek EDOX byly použity přesýpací hodiny a od té doby slouží jako oficiální logo společnosti EDOX

1921

změna kurzu

Po smrti zakladatele převzal společnost obchodník Robert Kaufmann-Hug, který zásadně změnil osud EDOX. Jeho rozhodnutím se EDOX stal první hodinářskou společností vyrábějící pouze náramkové hodinky

1952

Po 2. světové válce, se poptávka po hodinkách EDOX začala zvyšovat. EDOX už v tomto období zaměstnával více než 500 hodinářů. Společnost se přestěhovala do větších výrobních prostor. EDOX v té době vyvinul údajně nejmodernější výrobnu hodinek v celém Švýcarsku. Velmi kvalitní stroje umožňovaly produkci vysoce vodotěsných hodinek.

Lorem ipsum dolor sit amet.

První ultratenké hodinky EDOX.

1955

Delfin

Počátek světoznámé řady hodinek EDOX „Delfin“. Byly to první náramkové hodinky s dvojitým zadním víkem a odolným ochranným těsněním, které určily nové standardy vodo-těsnosti a ochrany proti nárazu.

1961

Hydrosub

EDOX „Hydrosub“ se stal světoznámým díky korunce s napínacím kroužkem a těsněním tlumícím nárazy. Tím byla zaručena vodotěsnost až do 500 metrů, což byl v počátku 60. let velmi pozoruhodný technický úspěch. EDOX se stal světoznámým výrobou vysoce vodotěsných hodinek.

1963
1965

 

Victor Flury-Liechti, synovec Roberta Kaufmanna-Huga, přebral kontrolu nad společností. Investoval značnou sumu do následných technických odborných znalostí svých inženýrů a hodinářů.

1966

 

EDOX se stal oficiální časomírou významného cyklistického závodu Vuelta jedoucího se v městečku Aragon ve Španělsku.

Madrid, Španělsko, EDOX - olympijské hodinky

EDOX pokračuje v angažovanosti jako oficiální časomíra ve světě sportu.

1968

Bluebird

EDOX uvedl hodinky s odolným pouzdrem a sklem proti poškrábání s názvem „Bluebird“. Tyto elegantní, ovšem velmi těžce vyrobené, hodinky byly vybaveny vyztuženým dvojitým zadním víkem a pohlcovačem nárazu. Robustnost a voděodolnost těchto hodinek v žádném případě neubraly nic z vnější elegance, která je pro EDOX tak typická. Dnes více než jindy.

1969

1970

Počátek roku 1970 byl svědkem představení prvních opravdu univerzálních hodinek na světě „Geoscope“. Pokrytí všech časových pásem umožňovalo nositelům zjistit čas v někte-v některém z 50ti měst celého světa a současně mít i čas z pásma, ve kterém se právě nachází.

Lorem ipsum dolor sit amet.

Katalog kolekce „Geoscope“. Dnes se stal tento leták vysoce populárním mezi sběrateli.

1971

Les genevez

Po celosvětové ekonomické recesi společnost změnila majitele a je od té doby nezávislou rodinnou firmou. Společnost přesídlila do Les Genevez, které leží v srdci Švýcarské Jury, domoviny mnoha výborných hodinářů.

1983
1984

100 let existence značky EDOx

Bezchybný design kolekce EDOX přitahuje celo-světovou pozornost.

1998

Hodináři a inženýři EDOX vytváří nejtenčí hodinky s kalendářem na světě. Strojek má na výšku pouhých 1,4 mm. Od roku 1999 je EDOX držitelem světového rekordu ve výrobě nejtenčích hodinek s datem. Tenký design této kolekce umožňuje výrobu velmi elegantních a nadčasových modelů.

1999

Les Bémonts Ultra Slim

Velkolepý a tenký design kolekce „Les Bémonts Ultra Slim“ ohromil celý svět. Tyto designy vynesly velmi brzy jejich tvůrci cenu „Hodinky roku“ sečtením hlasů čtenářů vlivného italského magazínu Orologi.

5 Minute Repeater

Rok narození zajímavých a vysoce komplikovaných hodinek „Les Bémonts – Maître Horloger 5 Minute Repeater“. Mechanické hodinky, které jsou schopny sdělit čas díky zvon-kovému mechanismu. Hodinky EDOX „5 Minute Repeater“ patří k jedněm z nejkomplikova- nějších hodinek na světě.

2005

2006

EDOX se stal novým exkluzivním parterem 5ti násobného světového šampióna v závodních motorových člunech Class-1

2007

Partnerství s koenigsegg

V průběhu ženevského autosalonu bylo 8. března 2007 uzavřeno nové partnerství EDOX se švédským výrobcem supersportovních vozů Koenigsegg. Obě společnosti vyznávají stejné hodnoty: nadšení pro jemnou mechaniku, prestiž, dokonalost, tradici a výjimečnost

Lorem ipsum dolor sit amet.

Na basilejském veletrhu byly oficiálně představeny nové hodinky „Classe Royale 5-Minute Repeater“. Tyto hodinky jsou jedny z nejsložitějších na světě. Ručně skládaný model byl vytvořen pro opravdové milovníky hodinek.

2007
2008

 

EDOX je oficiální časomírou pro všechny závody motorových člunů Class-1. Švýcarská značka se stala prvním výrobcem na světě časoměrného zařízení pro nejvyšší třídu závodů na moři. Současně tento rok je rokem zrození třetí kolekce hodinek „Class-1“.

2009

EDOX slaví výročí 125 let své existence. Stává se oficiálním partnerem a časomírou Mistrovství světa automobilových soutěží WRC.

ICEMAN

Hodinky z limitované edice ICEMAN I umožňují díky vynalézavé a odolné konstrukci pouzdra hodinek voděodolnost až do 1000m.

2011
2012

Rallye dakar

EDOX se stává oficiální časomírou při účasti slavného závodu Dakar Rally Raid na tři závodní sezóny 2012, 2013 a 2014.

2013

EDOX oživuje legendu modelové řady Delfin. Nová kolekce hodinek je inspirována prvními modely, které byly představeny již v roce 1961.

2013

Extreme Sailing Series

EDOX se stává oficiální časomírou jachtařské regaty „Extreme Sailing Series“ a oficiální časomírou mistrovství světa a mistrovství Evropy v Curlingu pro dvě soutěžní sezóny 2013 a 2014.

2014

130 let

EDOX již 130 let navrhuje, vyrábí a prodává švýcarské, ručně kompletované hodinky. Továrna EDOX umístěná v Les Genevez je vybavena nejmodernějším zařízením a zaměstnává špičkové hodináře respektující tradice a zkušenosti svých předků.

2015

Pual Virik Nilsen se stává ambasadorem

Pual Virik Nilsen se stává ambasadorem pro modelovou řadu Chronoffshore 1. Je několikanásobný šampion závodních člunů třídy F2, kde stále patří k nejlepším. Dříve také jezdil závody třídy Class 1 a jiné.

2015/16

Pokračuje spolupráce Dakar Rally a značkou Edox Swiss Watches

Pokračuje spolupráce mezi celosvětově obdivovanou Dakar Rally a značkou Edox Swiss Watches. Tohoto ročníku se mimo jiné účastnil i Martin Prokop, ambasador řady Chronorally a Chronorally 1.

2018

Edox CO-1 Carbon Chronograph

Edox Swiss Watches uvádí na trh své první karbonové hodinky Edox CO-1 Carbon Chronograph Automatic.

2019

EDOX oficiální časomírou FIA World Rallycross

Edox Swiss Watches se stal oficiální časomírou světového šampionátu v rallycrossu FIA World Rallycross Championship.

2021

EDOX zahájil spolupráci s BMW M Motorsport a s dalšími 2 ambasadori

Edox Swiss Watches se stal oficiální časomírou pro BMW M Motorsport hned v několika třídách, BMW Junior tým, BMW M2 Cup a GT3 při závodu 24h v Nürnburgring. Edox tak navazuje na své dlouhodobé působení v celosvětovém motorsportu. Další novou spoluprací je propojení značky Edox a 2 nových ambasadorů, švýcarského jezdce(závodníka) Dominique Aegertera, který působil v závodech silničních motocyklů třídy Moto 3, Moto 2 a nyní závodí v MotoE a v Supersport World Championship. Druhým ambasadorem je Marianna Gillespie, francouzská potápěčka, 4násobná číslo 1 ve freedivingu, 2násobná světová šampionka, vítězka prestižní „Vertical Blue Competition“, stávající držitelka francouzského rekordu hned v několika potápěčských disciplínách

2024

EDOX Výročí 140 let

Rok 2024 je pro značku EDOX velmi výjimečný tím, že oslaví 140leté výročí. Cítíme určitou hrdost, že jako oficiální distributor jsme součástí této výjimečné události. Chceme se proto s Vámi podělit o veškeré informace, které EDOX pro rok 2024 připravil a připravuje. Zůstaňte s námi a sledujte nové hodinky, limitované edice a další překvapení po celý rok na našem webu https://www.edox.cz/ a nebo na našem FB https://www.facebook.com/edoxcz

Facebook Instagram Pinterest
Souhlasím se vším